ornament-full-title

ОМКФ-2017: Торжественное открытие 8-го одесского международного кинофестиваля

ornament-full-title
ОМКФ-2017: Торжественное открытие 8-го одесского международного кинофестиваля14 июля 2017 года в Одесском национальном академическом театре Оперы и Балета прошла торжественная церемония открытия ОМКФ-2017. Во время мероприятия были представлены члены жюри и фильмы-участники конкурсных программ.
Церемонія, ведучими якої стали Олег Панюта та Яніна Соколова, розпочалася з виступу гурту Dakh Daughters.
Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко привітала усіх зі стартом однієї із найяскравіших кіноподій України: «Вісім – це магічна цифра. Це знак нескінченності. За вісім років Одеський кінофестиваль став найвагомішою кіноподією не тільки України, а і всієї Східної Європи. 911 заявок в цьому році, 81 країна, 5 континентів. Це рекорд. Ми отримали 265 фільмів до участі в Національному конкурсі. Це також значна цифра, яка говорить про те, що українське кіно розвивається, стає більш сильним, набирає обертів. Для нас всіх це тільки початок».
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив, що 48 українських стрічок на Одеському кінофестивалі – це безпрецендентна кількість. Крім того, подякували організаторам фестивалю та наголосили на важливості проведення такого масштабного заходу голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський і міський голова Геннадій Труханов. Сатирик Михайло Жванецький підготував для гостей вечора гумористичне привітання.
Ведучі представили гостям членів журі Міжнародного конкурсу – акторок Сібель Кекілліта Римму Зюбіну, члена Європейської кіноакадемії Тудора Джурджу, кінокомпозитора Євгенія Гальперіна та Голову журі режисера Крістіана Петцольда; журі Національного конкурсу – Ейдана Тернера, Наталію Ворожбит, Шарля Тессона та Зазу Урушадзе; членів журі Конкурсу європейських документальних фільмів – Романа Бондарчука, Маріанну Каат та Талу Хаді; журі ФІПРЕССІ – Антона Філатова, Хесуса Ґонсалеса Нотаріо та Ейнара Гульдвога Стаалесена.
Були оголошені і фільми конкурсних програм: в Міжнародному конкурсі ОМКФ-2017 представлено 12 картин, до Конкурсу європейських документальних фільмів увійшли 8 робіт, а Національна програма налічує 17 фільмів.
Під час церемонії ведучі згадали про Олега Сенцова, який відбуває 20-річний строк за незаконним звинуваченням у тероризмі – 13 липня режисеру виповнився 41 рік.
Фільмом відкриття стала французько-бельгійська стрічка "Щоб бути впевненим”. Її особисто представили режисер Карін Тардьє та композитор Ерік Слаб’як. 
Після церемонії відбувся урочистий прийом в Саду скульптур Одеського літературного музея, де виступили Анастасія Букіна&CardioGroove.
flagОцени статью!